Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Które koła są lepsze w wózku dziecięcym?

2022-11-10
Które koła są lepsze w wózku dziecięcym?

Koła żelowe czy pompowane - które są lepsze w wózku dziecięcym?

Żeby wybrać najlepsze koła - a co za tym idzie - najlepszy wózek - trzeba poznać dokładnie plusy, jak i minusy danego rodzaju kół. Koła do wózka to obecnie trzy rodzaje - koła pompowane, koła żelowe. Trzeba określić czy koła piankowe czy pompowane, albo czy koła żelowe czy pompowane. Warto też wiedzieć, czy lepsze będą małe koła, czy jednak duże koła. Kiedy będziesz już wiedzieć jakie zalety i wady mają wybrane opony do wózka dziecięcego, łatwiej Ci będzie znaleźć odpowiedni wózek. Wybierz się zatem z nami w podróż i poznaj wady i zalety, najpierw koła pompowane, bo są najpopularniejsze, następnie koła piankowe i na końcu omówimy koła żelowe.

 

Jaki typ kół wybrać?

Jeśli często spacerujesz po różnych nawierzchniach, jak las, plaża, wyboiste drogi, odpowiednim dla Ciebie typem kół będą te pompowane lub żelowe. Koła pompowane wymagają odpowiedniego postępowania - jak sprawdzanie ciśnienia, pompowanie. Koła żelowe są natomiast nieco trudniej dostępne i trochę droższe.

Koła piankowe są doskonałe dla osób, które muszę często wnosić wózek na wyższe piętra w bloku. Są bardzo lekkie i dobrze sprawdzają się na prostych, płaskich nawierzchniach. Jeśli często spacerujesz drogami leśnymi, czy po plaży, koła piankowe nie będą dla Ciebie dobrym wyborem, ponieważ mają mniejszą amortyzację.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.58 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-15
Polecam
2023-03-21
Polecam ☺️
pixel