Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wózki dziecięce dwu- i jednokierunkowe – poznaj ich zalety!

2023-02-08
Wózki dziecięce dwu- i jednokierunkowe – poznaj ich zalety!

Wybierając spacerowy wózek dziecięcy, kieruj się nie tylko ceną czy estetyką, a przede wszystkim względami praktycznymi. Pamiętaj, że może to być inwestycja na kilka lat, jeżeli dokonasz rozsądnego zakupu. Z artykułu dowiesz się więcej o modelach jedno- i dwukierunkowych. Poznaj ich zalety i sprawdź, który będzie odpowiedni dla Twojej pociechy!

Wózek jednokierunkowy, czyli jaki?

Choć nazwa brzmi nieco tajemniczo, kryje się pod nią bardzo prosty model spacerówki – to wózek z siedziskiem skierowanym w stronę kierunku jazdy, a więc tyłem do rodzica. To dobre rozwiązanie w wielu przypadkach, jednak jeśli masz małe dziecko – w wieku poniżej sześciu miesięcy – zastanów się, czy nie wolałoby ono mieć Cię w zasięgu wzroku podczas spaceru. Wiele zależy od indywidualnych preferencji maluszka, dlatego koniecznie obserwuj jego zachowanie, aby dokonać trafnego wyboru.

Najważniejsze zalety modeli jednokierunkowych

Jednokierunkowy wózek dziecięcy stanowi świetną propozycję dla starszych maluchów, które podczas spacerów lubią obserwować otoczenie i są ciekawe świata. Dzięki takiemu ustawieniu mają szansę zobaczyć więcej, co minimalizuje nudę i sprawia, że podróżowanie staje się przyjemniejsze. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy chcesz załatwić coś ważnego – wizytę w urzędzie, zakupy lub gdy masz pod opieką starsze dziecko idące obok. Jeżeli obawiasz się, że nie będziesz mieć kontroli nad malcem przez brak kontaktu wzrokowego, zainwestuj w model z okienkiem w budzie – wystarczy, że przez nie zajrzysz, aby sprawdzić, jak się ma Twoja pociecha.

Wózki dwukierunkowe – czym się charakteryzują?

Alternatywą dla modeli jednokierunkowych jest wózek spacerowy dwukierunkowy – różni się on tym, że siedzisko możesz zamontować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. To uniwersalne rozwiązanie, ponieważ daje szansę na swobodne dostosowanie ustawienia do preferencji dziecka i rodzica. Taką opcję zapewniają zaawansowane zestawy 3w1 lub 2w1 – są one tworzone z myślą o maksymalnej uniwersalności i z założenia mają posłużyć przez cały okres dorastania malca.

wozek spacerowy

Jakie korzyści zapewniają modele dwukierunkowe?

Przeglądając wózki dla dzieci, z pewnością trafisz na szeroki wybór modeli dwukierunkowych. Cieszą się one sporą popularnością z uwagi na wspomnianą już uniwersalność, jednak mają więcej zalet. Wśród innych walorów tego rozwiązania trzeba wspomnieć o możliwości:

  • dopasowania ustawienia siedziska do warunków pogodowych – masz szansę ochronić maluszka przed oślepiającymi promieniami słońca, porywistym wiatrem czy zacinającym deszczem,
  • wykorzystania modelu dwojako w przypadku kilku dzieci – to nie problem, że jedna pociecha woli podróżować przodem, a druga tyłem do kierunku jazdy – wystarczy przed spacerem dostosować siedzisko do aktualnych potrzeb,
  • użytkowania wózka przez kilka lat – w pierwszych miesiącach życia malec może jeździć, mając Cię w zasięgu wzroku, a gdy podrośnie, bez trudu odwrócisz siedzisko, aby mógł obserwować otoczenie.

Jaki wózek warto kupić?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy tu od upodobań dziecka i rodzica, a także momentu, w jakim dokonuje się zakupu. Jeśli robisz to jeszcze na etapie ciąży, lepszą opcją wydaje się inwestycja w model dwukierunkowy, który może posłużyć przez cały okres niemowlęctwa. Wtedy świetnie sprawdzają się wózki 2w1, mające w zestawie gondolę i spacerówkę z funkcją montażu siedziska zgodnie z aktualnymi preferencjami. Jeżeli jednak Twoja pociecha jest nieco starsza, a Ty potrzebujesz wózka spacerowego, korzystniejsza okaże się opcja jednokierunkowa – zwłaszcza jeżeli Twój maluch lubi oglądać świat podczas wyjść na zewnątrz i wykazuje ciekawość otaczającymi go zjawiskami. Weź też pod uwagę własne preferencje – są rodzice, którzy wolą mieć dzieci pod stałą kontrolą wzrokową i chcą mieć możliwość swobodnego ustawiania siedziska tak, jak im aktualnie odpowiada.

Zamów wózek dziecięcy w sprawdzonym sklepie!

Niezależnie od tego, czy wybierzesz wózek dziecięcy jedno- czy dwukierunkowy – zamów go w sprawdzonym sklepie, jak Babydeals! Znajdziesz u nas różnorodne modele, spośród których z łatwością kupisz odpowiedni dla swojej pociechy. Postaw na wygodę, funkcjonalność i stylową estetykę – ciesz się codziennymi spacerami ze swoim maluchem!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.56 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-15
Polecam
2023-03-21
Polecam ☺️
pixel